cerkiew.pl

17 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: architektura i sztuka sakralna pogranicza (wideo)

W ramach naszego cyklu prezentujemy nagranie z wykładu prof. Jerzego Uścinowicza pt. "Ekumenizm stosowany w architekturze i sztuce sakralnej pogranicza".
15 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Służba dla Chrystusa

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do naszego życiowego powołania - służby bliźnim.
15 grudnia 2016, Natalia Walicka

Rozpoczynamy cykl artykułów pt. "Cerkiew prawosławna - Cerkiew eucharystyczna"

Zapraszamy do lektury cyklu artykułów o szeroko pojętej tematyce eucharystycznej. Pojawiające się raz w miesiącu artykuły będą przemyśleniami rożnych osób – zarówno wiernych, jak i duchownych – na temat roli Eucharystii w naszym Kościele oraz podejmowane będą zagadnienia związane z tą tematyką oraz problemy, z jakimi borykają się wierni. Zapraszamy do lektury pierwszego felietonu z cyklu autorstwa Dominiki Kovačević.
10 grudnia 2016, Jarosław Charkiewicz

Patrioci wielu Ojczyzn

Czym jest patriotyzm? Czy można mówić o patriotyzmie chrześcijańskim – prawosławnym czy katolickim, a może szerzej religijnym? A jeśli jest to możliwe, to z jaką Ojczyzną chrześcijanin powinien się utożsamiać – tą ziemską, gdzie zamieszkuje i skąd wywodzą się jego przodkowie, czy może z tą niebiańską, do której, zgodnie z ewangelicznym nauczaniem, zmierza?
09 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Nie pędzić razem ze światem – przygotowując się do Bożego Narodzenia (felieton)

Subiektywna refleksja o przeżywaniu Postu Bożonarodzeniowego na poziomie parafialnym.
07 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Bóg jest z nami w smutkach

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do bolesnej dla nas utraty bliskich.
07 grudnia 2016, Anna Dyjakowska

Metropolita Sawa: W prawosławiu jest wolność

Przebywający w Moskwie z okazji obchodów 70. urodzin Patriarchy Cyryla, Metropolita Warszawski i całej Polski, Sawa, udzielił wywiadu agencji informacyjnej RIA Novosti. O polityce i Kościele, o wyzwaniu, jakim są uchodźcy i o Soborze Panprawosławnym rozmawiał z Aleksiejem Michiejewem.
05 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: poezja Władysława Grabana

W ramach cyklu artykułów o poezji i o miejscu sztuki w Cerkwi prezentujemy twórczość Władysława Grabana.
30 listopada 2016, Anna Kindziuk

Monaster św. apostoła Andrzeja na greckiej wyspie Kefalonia

30 listopada, w dzień św. Andrzeja, przedstawiamy krótką informację o klasztorze w Kefalonii, któremu patronuje ten apostoł.
30 listopada 2016, tłum. Karion Szeszko

U Boga jest miejsce dla każdego

Prezentujemy kolejny fragment z cyklu komentarzy do Pisma Świętego - "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor przypomina nam o tym, że Bóg kocha nas i akceptuje pomimo naszych ludzkich słabości i niedoskonałości.
|<  <<  <  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39    >  >>  >|
Error: Zapytanie niepoprawne
-->