cerkiew.pl

29 czerwca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Prawosławni faryzeusze

Jeśli nasze życie duchowe koncentruje się wyłącznie na zewnętrznych praktykach i tradycjach, i nie czynimy nic, aby doprowadzić do prawdziwej zmiany, nic nie zyskujemy.
28 czerwca 2020, tłum. Justyna Pikutin

Powody do radości

Dobrych ludzi, tak jak powodów do radości, zawsze jest więcej niż się wydaje. Po prostu należy mieć oczy szeroko otwarte, by ich dostrzec.
27 czerwca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Rozpalić duszę

Tylko Chrystus może rozpalić naszą duszę z miłości do Boga, ale my musimy współpracować, otwierając nasze serca na Niego.
26 czerwca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Rozpacz - najstraszniejszy oręż szatana

W raju Adam i Ewa byli radośni, beztroscy. Po upadku wszystko się zmieniło: nadeszła choroba i śmierć, a u ludzi pojawiło się coś, co mogą opłakiwać. Po upadku ludzie musieli się smucić.
25 czerwca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Czy żyjemy "pomiędzy"?

Niektórzy kaznodzieje wskazują, że żyjemy „pomiędzy” pierwszym i drugim przyjściem Chrystusa, a zatem żyjemy w okresie pośrednim. To oznacza umieszczenie historii na pierwszym miejscu i sprowadza Królestwo Boże do niższego statusu.
24 czerwca 2020, ks. prot. Eugeniusz Naumow

Powrót ikon

Ze wspomnień ks. prot. Eugeniusza Naumowa.
24 czerwca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Bastion etnicznego dziedzictwa

My, prawosławni chrześcijanie - jako całość - jesteśmy winni porzucenia zleconej przez Chrystusa misji wychowywania uczniów z każdego narodu.
23 czerwca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Uwielbienie bez miłości jest bezużyteczne

Oddawanie czci Bogu wymaga przede wszystkim kochania bliźniego nie tylko słowem, ale i czynem. Oznacza to, że nic postawisz wyżej, nawet swoich pieniędzy.
22 czerwca 2020, tłum. Gabriel Szymczak

"A jednego potrzeba..."

Wielu chrześcijan kłopocze się i zajmuje tym czy innym, ale sami często nie wiedzą, dlaczego się zmagają. Pan ostrzega nas przed tą bezużyteczną troską i mówi wszystkim: „A jednego potrzeba”. Co to jest?
21 czerwca 2020, tłum. Justyna Pikutin

Walizeczka pełna wdzięczności - cz. II

Znajdź cokolwiek, czym zajmiesz się, by mijały dni twojego życia. To, co zrobisz tutaj, nie będzie trwało wiecznie, prócz miłości, prawdy i modlitwy - one pozostaną.
|<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|