cerkiew.pl

Aktualności

25 maja 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Świat jak Emmaus

Dwóch uczniów, Kleofas i Łukasz, w dzień Zmartwychwstania Pana idzie po obiedzie do wsi nazywanej Emmaus. Przybici bólem, opuściwszy głowy, uczniowie szli i myśleli o swoim martwym Zbawicielu. “I kiedy szli i rozmawiali ze sobą, Sam Jezus zbliżywszy się, szedł z nimi”.
24 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego Bóg dopuszcza nieszczęścia

Kiedy w naszym życiu zdarza się coś niedobrego lub gdy widzimy tragedie, często skłonni jesteśmy myśleć, że ktoś musiał zrobić coś złego, aby zasłużyć na to, co się z nim stało.
23 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Mądrze wykorzystać czas pandemii

Czas tutaj, na ziemi, jest cenny i zawsze musimy go mądrze wykorzystywać. Nasze życie powinno być pozytywnym doświadczeniem, owocnym, bogatym w miłosierdzie, konstruktywnym i pełnym sensu.
22 maja 2020, Ks. Mariusz Jurczuk

Św. Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa w Nowoberezowie.

Od ponad 400-stu lat parafia w Nowoberezowie rokrocznie, uroczyście wspomina pamięć świętego apostoła i ewangelisty Jana Teologa.
22 maja 2020, tłum. Dominika Kovačević

Etnos i kultura w Cerkwi

Rozważania metropolity Góry Liban Jerzego (Khodr)
21 maja 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Dwa słowa o czwartej Ewangelii. Część II

8/21 maja Cerkiew wspomina pamięć św. apostoła i ewangelisty Jana Teologa. Z tej okazji zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia do jego Ewangelii
20 maja 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Dwa słowa o czwartej Ewangelii. Część I

8/21 maja Cerkiew wspomina pamięć św. apostoła i ewangelisty Jana Teologa. Z tej okazji zapraszamy do lektury krótkiego wprowadzenia do jego Ewangelii
19 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Dlaczego pokusy nie odchodzą

Ludzie - tak długo, jak długo przebywają na tym świecie - codziennie dokonują wyborów, codziennie podejmują swój krzyż i podążają za Chrystusem Drogą: krok po kroku, chwila po chwili.
18 maja 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Koniec "łatwego prawosławia"

Rzeczywistość bezlitośnie prowadzi nas dokądś w nowych warunkach, jest jak pociąg, na który nie możemy w żaden sposób wpłynąć, możemy jedynie obserwować zmieniający się za oknem krajobraz.
17 maja 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Samarytanka pod spojrzeniem Boga

Samarytanka - biedna grzesznica, ale grzesznica, na którą spojrzał Bóg. Ona nie odwróciła się od tego spojrzenia i zbawienie dosięgło jej - i przez nią wielu innych.
|<  <<  <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20    >  >>  >|