cerkiew.pl

Aktualności

30 listopada 2016, Jannie Veer

Krakowskie bractwo zaprezentowało parafianom spektakl "Jedność w różnorodności"

Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Krakowie zaprezentowało krakowskim parafianom przedstawienie "Jedność w różnorodności". Spektakl swoją premierę miał 27 listopada br. w piwnicach budynku parafii pw. Zaśnięcia NMP w Krakowie.
30 listopada 2016, ks. Andrzej Baczyński

37. rocznica chirotonii biskupiej Metropolity Sawy

25 listopada 2016 r. minęła 37. rocznica chirotonii biskupiej Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski.
30 listopada 2016, ks. Jakub Dmitruk

37. rocznica chirotonii biskupiej Arcybiskupa Szymona

26 listopada 2016 r. minęła 37. rocznica chirotonii biskupiej Jego Ekscelencji Arcybiskupa Szymona, ordynariusza diecezji łódzko-poznańskiej.
30 listopada 2016, ks. Andrzej Lewczak

Wizyta Metropolity Sawy w Moskwie

W dniach 18-22 listopada br., na zaproszenie Jego Świętobliwości Patriarchy Moskiewskiego i całej Rusi Cyryla, w związku z 70. rocznicą jego urodzin, w Moskwie przebywała delegacja Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego na czele z Jego Eminencją Wielce Błogosławionym Sawą Metropolitą Warszawskim i całej Polski.
30 listopada 2016, Anna Kindziuk

Monaster św. apostoła Andrzeja na greckiej wyspie Kefalonia

30 listopada, w dzień św. Andrzeja, przedstawiamy krótką informację o klasztorze w Kefalonii, któremu patronuje ten apostoł.
30 listopada 2016, tłum. Karion Szeszko

U Boga jest miejsce dla każdego

Prezentujemy kolejny fragment z cyklu komentarzy do Pisma Świętego - "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor przypomina nam o tym, że Bóg kocha nas i akceptuje pomimo naszych ludzkich słabości i niedoskonałości.
29 listopada 2016, prot. Julian Felenczak

Koncert "Czerwona Kałyna" w Mokrem

W niedzielę 20 listopada br. w Mokrem odbył się koncert poezji i pieśni ukraińskich, poświęcony kulturze i językowi miejscowej społeczności ukraińskiej.
29 listopada 2016, ks. Łukasz Koleda

Poświęcenie polichromii kaplicy akademickiej w Warszawie

Dzień 27 listopada 2016 roku, pięknie zapisał się na kartach historii budynku przy ulicy świętych Cyryla i Metodego 4 w Warszawie. Tego dnia po zakończeniu prac ikonograficznych, Jego Eminencja Metropolita Sawa dokonał poświęcenia fresków w kaplicy akademickiej świętych Cyryla i Metodego.
28 listopada 2016, Grzegorz Szmyga

Ostatni odcinek "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze"

Jaką rolę odgrywają w prawosławiu ikony? Dlaczego powinno się je czcić? Jaka jest ich symbolika? Jak należy prawidłowo całować ikony? Na te oraz inne pytania dzieci postara się odpowiedzieć biskup Grzegorz, w ostatnim już odcinku "Małych i dużych podróży po cerkiewnej kulturze".
28 listopada 2016, Katarzyna Jaworowska

Komunikat Kancelarii Św. Soboru Biskupów

Pod przewodnictwem Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski 24 listopada br. odbył się Św. Sobór Biskupów PAKP, w którym wzięli udział wszyscy arcybiskupi i biskupi.
|<  <  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14    >  >>  >|