cerkiew.pl

Aktualności

15 lutego 2019, tłum. Michał Diemianiuk

Słowo na święto Spotkania Pańskiego

Jaki wzruszający obraz przedstawia nam Spotkanie Pańskie! Starzec Symeon, trzymający na rękach Dzieciątko-Boga, po obu stronach Sprawiedliwy Józef i Przenajświętsza Dziewica Bogurodzica; niedaleko – osiemdziesięcioczteroletnia prorokini Anna, poszcząca i modląca się. Oczy wszystkich skierowane są na Zbawiciela.
14 lutego 2019,

Arcybiskup Jakub honorowym obywatelem Białegostoku.

Nadanie tytułu miałoby nastąpić 30 marca.
14 lutego 2019, Aleksandra Jarosławska

Rocznica święceń kapłańskich o. Grzegorza Misijuka

W dniu Soboru Trzech Wielkich Hierarchów i Nauczycieli Kościoła o. Grzegorz świętował 55-lecie swoich święceń kapłańskich.
09 lutego 2019, tłum. Gabriel Szymczak

Chrystus na pewno cię znajdzie

Na początku to Bóg zrobił pierwszy krok. On był pierwszym, który nas pokochał. Aby i teraz uczynić ten krok, musi jednak znaleźć miejsce w naszej duszy.
09 lutego 2019, tłum. Gabriel Szymczak

Jaka jest moja miłość do Boga...?

Za każdym razem, gdy kładziemy nacisk na coś w tym życiu, stawiając to ponad Miłość, którą Bóg bezwarunkowo nam oferuje ... zawodzimy w naszym związku ze Stwórcą.
09 lutego 2019, Elżbieta Dulko

Zimowisko w Cieplicach

W dniach 26 stycznia - 2 lutego br. odbyło się zimowisko zorganizowane przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana w Cieplicach.
08 lutego 2019, o. Konstanty Bondaruk

Dobroć rodzi dobro

Wielki grzesznik Zacheusz poznał dobroć i wspaniałomyślność Chrystusa i w odpowiedzi na okazane mu zaufanie postanowił radykalnie zmienić swoje życie (Homilia w niedz. XXXVII, 10 lutego).
07 lutego 2019, redakcja cerkiew.pl

Imieniny władyki Grzegorza

Najserdeczniejsze życzenia dla władyki Grzegorza.
06 lutego 2019, ks. Jarosław Szczur

Uroczystości pogrzebowe ks. Wincentego Pugacewicza

4-5 lutego br. w parafii prawosławnej św. św. Braci Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej miały miejsce uroczystości pogrzebowe ks. mitrata Wincentego Pugacewicza.
06 lutego 2019, tłum. Gabriel Szymczak

Bądź w swej miłości jak Ja

Wyobraźcie sobie, że spędzacie swoje życie inwestując w czyjeś życie duchowe i nagle ta osoba odrzuca wszystko, co naprawdę ważne na świecie... Ból i rozpacz - to naturalne. A co później?
|<  <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12    >  >>  >|