cerkiew.pl

Aktualności

13 stycznia 2017, Aleksandra Honczar

Premiera polskiej wersji filmu "Przypowieści"

Pierwsza część zbierającego laury popularności w rosyjskojęzycznym świecie filmu „Przypowieści” (ros. „Pritczy”) zyskała polską wersję. Pomysł został zrealizowany przez ekipę filmową redakcji prawosławnego serwisu internetowego Cerkiew.pl przy współpracy ze Stowarzyszeniem Prawosławne Bractwo Świętych Cyryla i Metodego.
12 stycznia 2017, ks. Piotr Kosiński

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Mikołaja Lenczewskiego

W miniony wtorek, 10 stycznia br, w warszawskiej cerkwi św. Jana Klimaka, odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. mitrata Mikołaja Lenczewskiego
12 stycznia 2017, Marcin Abijski

Prawosławne organizacje o zaangażowaniu młodzieży

Z inicjatywy Przewodniczącego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego Bazylego Piwnika, w Zespole Szkół św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku miało miejsce spotkanie robocze przedstawicieli bractw i organizacji prawosławnych, na którym poruszono problemy dotyczące zaangażowania tychże organizacji w aktywizację prawosławnej młodzieży.
11 stycznia 2017, tłum. Anna Dyjakowska

Wnętrze serca

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga".
11 stycznia 2017, s. Dominika

35-lecie posługi kapłańskiej ks. prot. Pawła Gumieniaka

9 stycznia na św. Górze Grabarce, ks. prot. Paweł Gumieniak obchodził jubileusz 35-lecia posługi kapłańskiej.
10 stycznia 2017, dr inż. Adam Musiuk

Rekonstrukcja supraskich fresków

W minionym 2016 roku, rozpoczęła się rekonstrukcja, pochodzących z XVI wieku, fresków supraskiej cerkwi Zwiastowania Bogarodzicy.
07 stycznia 2017, Redakcja Cerkiew.pl

Zmarł o. Mikołaj Lenczewski – proboszcz parafii św. Jana Klimaka w Warszawie

W wieczór 6 stycznia zmarł ks. mitrat Mikołaj Lenczewski, proboszcz parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie. Duchownym w tej parafii był od 1975 roku, kiedy otrzymał święcenia kapłańskie. Funkcję proboszcza parafii pełnił od 2007 roku. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 10 stycznia o godz. 9 w wolskiej cerkwi.
06 stycznia 2017, Redakcja Cerkiew.pl

Życzenia Bożonarodzeniowe

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wszystkim czytelnikom, współpracownikom i sympatykom serwisu Cerkiew.pl składamy serdeczne życzenia zdrowych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech nowo narodzony Chrystus zagości w Waszych sercach i umacnia wszystkich w zdrowiu duchowym i cielesnym.
06 stycznia 2017, Katarzyna Jaworowska

List Bożonarodzeniowy Świętego Soboru Biskupów PAKP

List Bożonarodzeniowy Świętego Soboru Biskupów Świętego Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego do Czcigodnego Duchowieństwa, miłujących Boga Mnichów i wszystkich wiernych Jego Dzieci.
06 stycznia 2017, Magdalena Nazaruk

Kolędowanie z muzyka.cerkiew.pl

W dniach 16-21 stycznia 2017 r. kolędnicy odwiedzą warszawskie domy. Kolędowanie jest inicjatywą subserwisu muzyka.cerkiew.pl
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|