cerkiew.pl

Aktualności

12 kwietnia 2020, Bliżej Cerkwi

Wielki Poniedziałek - Podróże po Wielkim Tygodniu

Tradycyjnie refleksjami na temat nabożeństw związanych z Wielkim Poniedziałkiem podzieli się hieromnich Pantelejmon z Monasteru Zwiastowania NMP w Supraślu.
12 kwietnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Niedziela Palmowa - zwycięstwo serca

Stojąc dzisiaj z naszymi gałązkami palmowymi i śpiewając „Hosanna na wysokości”, stoimy ramię w ramię z naszymi braćmi i siostrami z I wieku, tęskniąc za wolnością.
12 kwietnia 2020, Bliżej Cerkwi

Niedziela Palmowa - Podróże po Wielkim Tygodniu

W tym odcinku refleksjami na temat nabożeństw związanych z Niedzielą Palmową podzieli się hieromnich Pantelejmon z Monasteru Zwiastowania NMP w Supraślu.
12 kwietnia 2020, przygotował Michał Diemianiuk

Wybrana hymnografia Niedzieli Palmowej

"I my, jak hebrajskie dzieci, niosąc symbole zwycięstwa, śpiewamy Ci, Zwycięzco śmierci: Hosanna na wysokościach! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie!"
11 kwietnia 2020, Bliżej Cerkwi

Sobota Łazarza - Podróże po Wielkim Tygodniu

W tym odcinku refleksjami na temat nabożeństw związanych z Sobotą Łazarza podzieli się hieromnich Pantelejmon z Monasteru Zwiastowania NMP w Supraślu.
11 kwietnia 2020, tłum. Dominika Kovačević

Kazanie na Sobotę Wskrzeszenia Łazarza – o. Anthony Coniaris

Jezus, „głęboko wzruszony w duchu i rozrzewniony”, stojąc przed grobem Łazarza pokazuje nam, że śmierć jest czymś nienormalnym.
11 kwietnia 2020, tłum. Michał Diemianiuk

Łzy Jezusa

"J 11, 35 jest jednym z najkrótszych wersetów Biblii. Tylko dwa słowa: “Jezus zapłakał”. Werset krótki, ale czytać go należy powoli. Dwa słowa, ale każde drogocenne".
10 kwietnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

Tęskniąc za cerkwią i sakramentami

Jest takie powiedzenie, że nie wiemy, co mamy, dopóki tego nie stracimy. Niestety, potrzeba tak przerażającego wirusa, aby doszło do nas, kim jesteśmy, jaki jest czas naszego życia na ziemi i abyśmy wreszcie docenili to, co dał nam Bóg.
09 kwietnia 2020, tłum. Gabriel Szymczak

O zwątpieniu

W Nowym Testamencie wątpliwość ma złą reputację - jednak istnieją różne rodzaje wątpliwości. Wiele różnych wewnętrznych doświadczeń można nazwać wątpliwościami lub niewiarą.
08 kwietnia 2020, Redakcja cerkiew.pl

Transmisje na żywo

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, na naszym fanpage transmitowane będą nabożeństwa z białostockiej parafii św. wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy
|<  <<  <  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37    >  >>  >|