cerkiew.pl

Aktualności

31 października 2016, Dominika Kovačević

Cypr: konferencja Cerkwi bizantyjskich i orientalnych

W dniach 20-22 października w miejscowości Paralimni na Cyprze odbyła sie konferencja przedstawicieli Cerkwi bizantyjskich (chalcedońskich) i orientalnych (dochalcedońskich) pod przewodnictwem Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych.
31 października 2016, Dominika Kovačević

Intronizacja serbskiego biskupa Australii i Nowej Zelandii

Sobota 22 października rozpoczęła nowy rozdział w historii serbskiej metropolii prawosławnej Australii i Nowej Zelandii: po raz pierwszy jej ordynariuszem został mianowany hierarcha urodzony w Australii, a mianowicie biskup Sylwan (Mrakić).
31 października 2016, ks. Władysław Kaniuk

Świętej Paraskiewy Serbskiej w Kwiatoniu

27 października w dzień niebiańskiego wspomnienia św. Paraskiewy Serbskiej do Kwiatonia przybył Jego Ekscelencja, Biskup Przemyski i Gorlicki Paisjusz, który wraz z duchowieństwem dokonał małego poświęcenia cerkwi po kapitalnym remoncie jej wnętrza.
31 października 2016, o. Jarosław Jóźwik

Zakończenie projektu „ZaTopieni w historii II”

„Zatopieni w historii II” to druga edycja projektu artystyczno-edukacyjny, którego celem było zintegrowanie lokalnej społeczności z Parafii św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu i utrwalenie wspomnień najstarszych mieszkańców tej okolicy. Autorką projektu była Anna Kołosow-Ostapczuk, a pomysłodawcą projektu o. Jarosław Jóźwik, proboszcz parafii.
30 października 2016, Adrian Kazimiruk

Wernisaże wystawy Dziedzictwo prawosławia - młodzież w działaniu dla parafii".

W październiku Stowarzyszenie Orthnet zorganizowało cztery wernisaże plenerowej wystawy fotograficznej, ukazującej efekty projektu "Dziedzictwo prawosławia - młodzież w działaniu dla parafii".
30 października 2016, Anna Kindziuk

Rosja: modlitewnik dla niewidzących i głuchoniemych

Pierwszy raz w historii Rosji został wydany modlitewnik przeznaczony specjalnie dla osób niewidzących i głuchoniemych.
29 października 2016, d. Piotr Makal

Delegacja Bractwa św. św. Cyryla i Metodego na św. Górze Athos

W końcu października przewodniczący Stowarzyszenia Bractwo św. św. Cyryla i Metodego Bazyli Piwnik, w towarzystwie zastępcy kierownika Biura Zarządu Głównego Bractwa dr. Marcina Abijskiego, przebywał z nieoficjalną wizytą na św. Górze Athos.
27 października 2016, tłum. Karion Szeszko

Żeby nic nie przepadło

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Pisma Świętego z cyklu "Każdy dzień - prezentem od Boga": Czy nie jest dziwnym fakt, że Ten, który tak łatwo mógł nakarmić pięć tysięcy ludzi pięcioma chlebami, martwił się o zachowanie pozostałych okruchów? Lecz jeśli nawet mamy wszystkiego w
dostatku, nic nie powinno być zgubione.
27 października 2016, Jarosław Frąckiewicz

Dęblin: przekazanie cmentarza parafii prawosławnej

26 października br. w Urzędzie Miasta w Dęblinie w Kancelarii Notarialnej odbyło się uroczyste przekazanie cmentarza fortecznego twierdzy Dęblin na rzecz parafii prawosławnej pw. Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny w Puławach.
27 października 2016, Katarzyna Jaworowska

FOTOREPORTAŻ: Uroczystości święta Lubelskiej Ikony Matki Bożej

Prezentujemy Państwu fotoreportaż z uroczystości święta ku czci Lubelskiej Ikony Matki Bożej, jakie miały miejsce w dniach 22-23 października w Lublinie.
|<  <<  <  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249    >  >>  >|