cerkiew.pl

Aktualności

28 listopada 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Jubileusz święceń kapłańskich ks. dziekana Jana Jaroszuka

20 listopada w XXIV niedzielę po Pięćdziesiątnicy, JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w cerkwi św. Mikołaja w Michałowie. Po zakończonym nabożeństwie władyka Jakub pozdrowił proboszcza tamtejszej parafii ks. mitrata Jana Jaroszuka z okazji jubileuszu 45-lecia święceń kapłańskich. Ponadto arcybiskup dokonał poświęcenia nowego ogrodzenia cerkiewnego.
28 listopada 2016, Aleksy Mularczyk

Białostockie Koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego z wizytą w parafii na Bacieczkach

Białostockie Koło Bractwa św. św. Cyryla i Metodego przywróciło tradycję przeprowadzania spotkań na parafiach. 17 listopada br. Bractwo odwiedziło parafię pw. św. Ap. Jana Teologa w Białymstoku, w dzielnicy Bacieczki. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem wieczornym i akatystem ku czci św. Jana Teologa.
26 listopada 2016, ks. port. Jerzy Łukaszewicz

Konferencja duchowieństwa diecezji lubelsko-chełmskiej

Tradycyjnie w listopadzie w prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej ma miejsce konferencja diecezjalna duchowieństwa. W bieżącym roku odbyła się ona w Centrum Diecezjalnym w Lublinie w sobotę, 26 listopada.
26 listopada 2016, ks. Paweł Łapiński

Dzień Kolejarza w białostockiej katedrze

25 listopada 2016 r. w białostockiej katedrze odbyły się uroczystości z okazji dnia patronki kolejarzy św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
26 listopada 2016, Krystyna Czaban

Podopieczni ośrodka Eleos odwiedzili OSP w Ogrodniczkach

Podopieczni Eleos Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Ogrodniczkach. Wizyta była doskonałą okazją do nauki zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i metod udzielania pierwszej pomocy.
26 listopada 2016, Dominika Kovačević

Poświęcenie kamienia węgielnego pod pierwszą cerkiew w Botswanie

Piętnastego października br. roku, w którym to Botswana obchodzi 50-lecie niepodległości, poświęcono i położono kamień węgielny pod pierwszą cerkiew w tym kraju.
25 listopada 2016, Jarosław Charkiewicz

Nowość wydawnicza: "Misja na wzór Chrystusa"

Czym jest prawosławna misja, jakimi zasadami się kieruje i kto powinien ją prowadzić – na te i podobne pytania stara się odpowiedzieć w swojej książce „Misja na wzór Chrystusa” zwierzchnik Cerkwi prawosławnej w Albanii arcybiskup Anastazy (Yannoulatos). To jedyna, jak do tej pory, książka tego teologa, która doczekała się przekładu na język polski. Autorem tłumaczenia z języka angielskiego jest ks. dr Włodzimierz Misijuk.
25 listopada 2016, Ks. Igor Popowicz

Święto parafialne w Przemkowie

Dzień 21 listopada, św. Archanioła Michała zgromadził w Przemkowie, jak w każdym roku, grono wiernych, duchowieństwa i zaproszonych gości. Parafialne święto stało się okazją do przedstawienia nowych ikon dwunastu świąt przeznaczonych do ikonostasu.
24 listopada 2016, ks. Jarosław Antosiuk

Kraków: wizytacja kanoniczna arcybiskupa Szymona

W dniach 19-20 listopada krakowską parafię wizytował arcybiskup Szymon, ordynariusz diecezji łódzko-poznańskiej. Przyjazd hierarchy był okazją do wyświęcenia ikon powstałych w ramach kursu ikonograficznego prowadzonego przy krakowskiej parafii.
24 listopada 2016, ks. prot. Michał Cuchaj

Uroczystości ku czci ikony Matki Bożej Szybko Spełniającej Prośby w Terespolu

Społeczności Podlasia, jak też innych regionów Polski, znana jest moc i okoliczność wydzielania wonnej mirry przez ikonę Matki Bożej Skoroposłusznicy w Terespolu. Ikona zaczęła wydzielać mirrę w domu jednego z parafian, a następnie została przeniesiona do cerkwi św. Apostoła Jana Teologa. Po raz kolejny 22 listopada, w dzień liturgicznego wspomnienia święta Ikony Matki Bożej „Szybko Spełniającej Prośby” w Terespolu miały miejsce uroczystości liturgiczne.
|<  <<  <  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228    >  >>  >|