cerkiew.pl

Aktualności

15 lutego 2017, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba nastąpiły zmiany personalne w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
14 lutego 2017, tłum. Natalia Walicka

Nakarmmy bliźniego

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga".
13 lutego 2017, Urszula Glińska

Międzynarodowe kolędowanie w Terespolu

Ostatni weekend stycznia, jak co roku od 22 lat wypełnił się świąteczną atmosferą wielonarodowego kolędowania. Ten, kto przyszedł na XXII Międzynarodowy Festiwal i uczestniczył w 2-dniowych przesłuchaniach, nie zawiódł się: poziom wykonań wschodniosłowiańskich kolęd, pieśni i piosenek nie ustępował poprzednim edycjom Festiwalu: był urozmaicony zarówno wokalnie, jak i instrumentalnie, a nawet… teatralnie.
13 lutego 2017, Jarosław Charkiewicz

Potrójna uroczystość w Supraślu

12 lutego 2017 r. w monasterze supraskim uroczyście świętowano pamięć Trzech Świętych Hierarchów – Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Chryzostoma. Święto te połączone były z poświęceniem, po generalnym remoncie, monasterskiej cerkwi św. Jana Teologa oraz imieninami biskupa supraskiego Grzegorza.
13 lutego 2017, protodiakon Wiaczesław Perek

Ruch służbowy w diecezji białostocko-gdańskiej

Decyzją arcybiskupa Jakuba nastąpiły zmiany personalne w parafii pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi wytycznymi.
12 lutego 2017, tłum. ks. Henryk Paprocki

Synaksarion Niedzieli o Synu Marnotrawnym

Zachęcamy do lektury synaksarionu, który tłumaczy powód, dla którego święci ojcowie umieścili czytaną dziś przypowieść w Triodionie Postnym.
12 lutego 2017, tłum. Katarzyna Ryżko

Niedziela o Synu Marnotrawnym i katyzma poetycka „Objęcia ojcowskie…”

Zapraszamy Państwa do zagłębienia się w treść katyzmy poetyckiej odnoszącej się do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii.
11 lutego 2017, Redakcja

Forum.cerkiew.pl ponownie uruchomione!

Po kilkuletniej przerwie w ramach serwisu ponownie zostało uruchomione forum dyskusyjne, które jest dostępne pod adresem forum.cerkiew.pl.
10 lutego 2017, Dominika Błahuszewska

600 tys. zł na zabytki w województwie Podlaskim

Zarząd województwa Podlaskiego ogłosił nabór wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie województwa podlaskiego.
09 lutego 2017, d. Piotr Makal

Spotkanie Przewodniczących kół terenowych Bractwa św. św. Cyryla i Metodego

4 lutego 2017 r. w Białymstoku odbyło się spotkanie Przewodniczących kół terenowych Stowarzyszenia Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego. Celem spotkania było podsumowanie działań podejmowanych przez poszczególne oddziały Bractwa w 2016 r. oraz zaplanowanie i omówienie działań w bieżącym roku.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|