cerkiew.pl

Aktualności

17 lipca 2016, ks. Marek Waszczuk

Święto parafialne w Puławach – św. równej apostołom Marii Magdaleny

Niedziela poprzedzająca dzień liturgicznej pamięci św. równej apostołom Marii Magdaleny (wg nowego stylu) to uroczystość parafialnego święta w Puławach.
16 lipca 2016, ks. Andrzej Łoś

Uroczystości ku czci Turkowickiej Ikony Bogarodzicy cz. 2.

W prawosławnym monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach rokrocznie na przestrzeni 8 lat społeczność prawosławna integruje się w święto złożenia Szaty Przenajświętszej Bogarodzicy w blacherneńskiej świątyni miasta Konstantynopol. Właśnie w tę liturgiczną uroczystość społeczność prawosławna Chełmszczyzny od stuleci adoruje Turkowicką Ikonę Bogarodzicy.
16 lipca 2016, ks. Mirosław Wiszniewski

Uroczystości ku czci Turkowickiej Ikony Bogarodzicy cz. 1.

14 lipca rozpoczęły się obchody dorocznego święta ku czci Turkowickiej Ikony Bogarodzicy w Monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach na ziemi hrubieszowskiej. W tym roku świętowano również 8. rocznicę wznowienia monasteru w Turkowicach.
15 lipca 2016, Anna Moroz

Uroczystości ku czci św. apostołów Piotra i Pawła na św. Górze Jawor

12 lipca, w święto św. Apostołów Piotra i Pawła uroczystości obchodzone były w cerkwi pw. Opieki Matki Bożej na Świętej Górze Jawor, nazywanej również Świętą Górą Łemków położoną w Beskidzie Niskim.
15 lipca 2016, Anna Moroz

Mieszkańcy Podlasia udali się na pielgrzymkę na południe Polski

W dniach 9-12 lipca odbyła się pielgrzymka autokarowa z Podlasia na południe Polski zorganizowana przez Bractwo Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Duchowymi opiekunami pielgrzymów był o. Jan Jaroszuk – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Michałowie oraz o. Anatol Tokajuk, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Orli.
14 lipca 2016, o. Tymoteusz (Sawczuk)

Trwa zbiórka na ikony do ikonostasu do cerkwi św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach

Bracia Monasteru św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach organizują zbiórkę środków na nowy ikonostas. Ikony pisane są na św. Górze Athos. Część ich już znajduje się w Sakach, umieszczone są w dolnej części ikonostasu. Do zakupienia pozostają ikony przedstawiające apostołów i św. Nektariusza.
14 lipca 2016, Daniel Grygiewicz

Ikona św. Paisjusza Hagioryty przybyła do Białegostoku

Z błogosławieństwa świętej Góry Atos 11 lipca 2016 roku do cerkwi świętego Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku przybyła ikona świętego Starca Paisjusza Hagioryty.
14 lipca 2016, Adam Matyszczyk

Święto parafialne w Samogródzie

12 lipca Cerkiew wspomina pamięć św. ap. Piotra i Pawła. Tego dnia szczególne uroczystości odbyły się w Samogródzie w dekanacie sokólskim.
13 lipca 2016, ks. Łukasz Koleda

Warszawa: Ukończono polichromię kaplicy CKP

Tuż przed świętem zstąpienia św. Ducha na apostołów, w warszawskiej kaplicy akademickiej świętych Cyryla i Metodego ukończono czwarty, ostatni etap prac nad polichromią, dzięki czemu kolejna cerkiew w stolicy ubogacona została malowidłami ściennymi.
13 lipca 2016, Dominika Kovačević

50-lecie śmierci św. arcybiskupa Jana Maksymowicza

W tym roku mija 50 lad od śmierci św. Jana Maksymowicza, zwanego też Szanghajskim lub arcybiskupem San Francisco - jednego z największych świętych misjonarzy prawosławnych XX wieku. W związku z tym szczególne uroczystości odbyły się w San Francisco.
|<  <<  <  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198    >  >>  >|