cerkiew.pl

Aktualności

09 grudnia 2016, Aleksandra Gryk

Wybrano nowych członków zarządu BMP diecezji białostocko-gdańskiej

27 listopada w Parafii Prawosławnej w Topilcu odbyło się XXXII Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. W trakcie zgromadzenia odbyły się wybory uzupełniające do zarządu, wybrano także nowego opiekuna duchowego bractwa.
09 grudnia 2016, Jarosław Charkiewicz

Jubileusz ks. mitrata Henryka Paprockiego

5 grudnia 2016 r., w wigilię święta ku czci św. Grzegorza (Peradze), w kaplicy poświęconej temu męczennikowi w Warszawie odbyła się uroczystość związana z 70. rocznicą urodzin jej proboszcza ks. mitrata Henryka Paprockiego. Przewodniczył jej metropolita warszawski i całej Polski Sawa.
07 grudnia 2016, tłum. Anna Jawdosiuk-Małek

Bóg jest z nami w smutkach

Zapraszamy do lektury kolejnego komentarza do Ewangelii, z cyklu "Każdy dzień prezentem od Boga", w którym autor odnosi się do bolesnej dla nas utraty bliskich.
07 grudnia 2016, Anna Dyjakowska

Metropolita Sawa: W prawosławiu jest wolność

Przebywający w Moskwie z okazji obchodów 70. urodzin Patriarchy Cyryla, Metropolita Warszawski i całej Polski, Sawa, udzielił wywiadu agencji informacyjnej RIA Novosti. O polityce i Kościele, o wyzwaniu, jakim są uchodźcy i o Soborze Panprawosławnym rozmawiał z Aleksiejem Michiejewem.
07 grudnia 2016, Urszula Glińska

Projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji” doceniony przez Województwo Lubelskie

Miło jest nam poinformować, że stoisko Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Fundacji Dialog Narodów, przedstawiające projekt „Śladami Wschodniosłowiańskiej Tradycji”, które zostało zaprezentowane podczas 24. Międzynarodowych Tragów Turystycznych w Warszawie, zostało także docenione przez Województwo Lubelskie.
06 grudnia 2016, Jarosław Frąckiewicz

O Prawosławiu w Rykach

30 października br. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach odbyło się spotkanie popularno-naukowe poświęcone obecności tradycji prawosławnej w powiecie ryckim. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Przyjaciół Ryk.
05 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Paryż: wyświęcenie cerkwi Świętej Trójcy

4 grudnia patriarcha Cyryl wraz prawosławnymi hierarchami działającymi na terenie Francji konsekrował cerkiew Świętej Trójcy w Paryżu, która jest częścią Rosyjskiego Prawosławnego Centrum Duchowo-Kulturowego.
05 grudnia 2016, Magdalena Nazaruk

Z perspektywy duszy: poezja Władysława Grabana

W ramach cyklu artykułów o poezji i o miejscu sztuki w Cerkwi prezentujemy twórczość Władysława Grabana.
05 grudnia 2016, Dominika Kovačević

Obchody świętych Barbary i Jana Damasceńskiego w Patriarchacie Antiocheńskim

Męczennica Barbara i mnich Jan Damasceński to wielcy święci ziemi syryjskiej, których pamięć Cerkiew świętuje 4 grudnia. Na najważniejszych terytoriach Patriarchatu Antiocheńskiego – czyli w Syrii i Libanie – wierni licznie zgromadzili się w cerkwiach, by pomodlić się o pokój i pomyślność dla swych ojczyzn i Cerkwi.
05 grudnia 2016, protodiakon Wiaczesław Perek

Święcenia kapłańskie diakona Dawida Bartoszuka

W dniu święta Wprowadzenia do świątyni Bogurodzicy, 4 grudnia br., JE Najprzewielebniejszy Arcybiskup Białostocki i Gdański Jakub odprawił Boską Liturgię w Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku. Podczas nabożeństwa arcybiskup udzielił święceń kapłańskich diakonowi Dawidowi Bartoszukowi.
|<  <<  <  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135    >  >>  >|