cerkiew.pl

Aktualności


23 sierpnia 2016, ks. Paweł Sterlingow

Wizyta Patriarchy Antiocheńskiego Jana X w Hajnówce

19 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego do hajnowskiego Soboru Św. Trójcy przybył Jego Świątobliwość Patriarcha Jan X zwierzchnik Cerkwi antiocheńskiej. Było to wydarzenie historyczne ponieważ po raz pierwszy w dziejach parafii hajnowskiej goszczono zwierzchnika jednej z najstarszych Cerkwi.
22 sierpnia 2016, ks. Marek Waszczuk

Przedstawiciel Ekumenicznego Patriarchy Konstantynopola arcybiskup Hiob /Getcha/ w Lublinie

W sobotnie popołudnie przybył do Lublina przedstawiciel patriarchatu konstantynopolitańskiego przy Światowej Radzie Kościołów w Genewie arcybiskup Hiob /Getcha/. W niedzielę, 21 sierpnia, tytularny biskup Telmessos władyka Hiob wraz z arcybiskupem Ablem celebrowali Boską Liturgię w lubelskiej cerkwi katedralnej pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Hierarchom asystowali duchowni katedralnej cerkwi ks. mitrat Andrzej Łoś oraz protodiakon Marek Waszczuk. Z błogosławieństwa arcybiskupa Abla z homilią do wiernych zwrócił się proboszcz katedry ksiądz Andrzej Łoś.
22 sierpnia 2016, ks. Andrzej Łoś

Wizyta w Lublinie Patriarchy Antiocheńskiego i całego Wschodu Jego Świątobliwości Jana X

Podczas pobytu w Polsce Jego Świątobliwości Patriarchy Jana X z błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy dostojni goście patriarchatu antiocheńskiego w godzinach wieczornych 17 sierpnia przybyli do Lublina.
22 sierpnia 2016, ks. Jerzy Łukaszewicz

Grecka grupa młodzieżowa w Lublinie

Na zaproszenie arcybiskupa Abla w dniu 16 sierpnia diecezję lubelsko-chełmską odwiedził metropolita Katerini (Grecja) wraz z trzema duchownymi oraz 40-osobową grupą młodzieży.
22 sierpnia 2016, ks. Marek Kiślak

Polsko-Niemieckie, prawosławno-ewangelickie warsztaty śpiewu sakralnego w Cieplicach

W dniach 7-13 sierpnia w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana w Jeleniej Górze-Cieplicach odbyły się polsko-niemieckie, ewangelicko-prawosławne warsztaty muzyki sakralnej. Warsztaty stanowiły jeden z owoców współpracy Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i Ewangelickiego Kościoła Środkowych Niemiec.
21 sierpnia 2016, ks. Sławomir Chwojko

Święto Przemienienia Pańskiego na św. Górze Grabarce

Święto Przemienienia Pańskiego uroczyście obchodzone jest między innymi w monasterze żeńskim sióstr Marty i Marii na Św. Górze Grabarce. Od ponad trzech stuleci miejsce to jest celem pielgrzymowania nie tylko prawosławnych wiernych, ale także ludzi innych wyznań jak i niewierzących.
18 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Zakończył się pierwszy obóz dla Polonii organizowany przez Stowarzyszenie OrthNet

W niedzielę, 14 sierpnia, zakończył się pierwszy w historii obóz dla Polonii. Biorąca w nim udział młodzież przyjechała z różnych zakątków świata, m.in. z Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Belgii, Włoch, Wielkiej Brytanii, a nawet Kanady. Wszyscy wyjechali z Supraśla bogatsi o nowych przyjaciół, doświadczenia i wiedzę z dziedzin takich jak fotografia czy sztuki plastyczne.
18 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Prezydent RP spotkał się z Patriarchą Antiochii Janem X

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z Janem X, Patriarchą Antiochii i Całego Wschodu, składającym oficjalną wizytę w Polsce. Tematem rozmowy była m.in. sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Libanie i Syrii.
18 sierpnia 2016, Magdalena Szumska

Zakończyła się XIII Piesza Pielgrzymka z Narojk na Św. Górę Grabarkę

XIII Piesza Pielgrzymka z Narojk na św. Górę Grabarkę wyruszyła 17 sierpnia br. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawował ks. Krzysztof Matwiejuk oraz ks. Radosław Wołosiuk.
18 sierpnia 2016, Katarzyna Jaworowska

Uroczystości pogrzebowe śp. Mniszki Eufrazji

W dniu 16 sierpnia 2016 r. na Świętej Górze Grabarce odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Mniszki Eufrazji (Ewy Zinkiewicz).
|<  <<  <  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126    >  >>  >|